Vyberte stránku

Drahé kovy jako forma spoření nebo investic se v Česku za rok 2017 zdvojnásobila. Tři lidé z deseti z těch, kteří jsou nespokojeni se svým stávajícím spořením, by totiž nyní volili spoření do drahých kovů. V roce 2016 to bylo 15 procent lidí.

Spoření do zlata a stříbra dle dostupných zdrojů preferují lidé mladší 55 let a ve většině případů muži.

V daném průzkumu byla oslovena tisícovka Čechů, kde se také zjišťoval, jak jsou lidé v současnosti spokojeni s výnosy svého spoření. Jen třetina vyjádřila spokojenost. Dvě třetiny lidí už spokojeny nejsou, přičemž více z nich by svou situaci změnilo, ale neví jak. Ti ostatní nic měnit nebudou.

Každý třetí ponechá peníze na svém spořicím účtu, tři z deseti by nejraději zvolili investici do drahých kovů, každý sedmý by peníze ukládal do státem podporovaného spoření na penzi, každý devátý pak do stavebního spoření.

Zlato funguje jako obchrana proti ztrátě hodnoty peněz

„Vzrůstající obliba zlata koresponduje s vnímáním aktuální ekonomické situace. Třetina lidí se dle průzkumu obává výrazného poklesu hodnoty peněz. Zlato je tradičně uchovatel hodnoty úspor, proto stále více lidí vnímá tento drahý kov jako příležitost do budoucna.

Boom v Čechách

„Spoření do zlata zažívá v posledních dvou letech v Česku obrovský boom. Cena zlata se v těchto dnech pohybuje okolo 1320 dolarů za unci, a vrací se k hranici ze začátku roku 2018. Během roku 2018 bylo zlato v propadu i pod 1200 dolarů za unci.

Share This